Ehdokkaat Jyväskylän seurakunnan seurakuntavaaleissa


Virallinen ehdokaslistojen yhdistelmä 
Kuvallinen ehdokaslistojen yhdistelmä
Valitsijayhdistykset

I  Sosialidemokraattien ja sitoutumattomien vaaliliitto -ehdokaslista

2   Ahola Irmeli
3   Fagerlund Marja
4   Hirvensalo Antti
5   Hynynen Marjatta
6   Jäsberg-Jokinen Annikki
7   Junttila Pirjo-Liisa
8   Jurvanen Leena
9   Kaukonen Anna
10 Kelander Mika
11 Koskinen Esko
12 Lahtinen Aarno
13 Luukkonen-Kytömäki Jaana
14 Miettinen Marge
15 Muhonen Siiri
16 Muurinen Tarmo
17 Oinonen Outi
18 Reinikainen Pertti
19 Ruotonen Leena
20 Savolainen Meeri
21 Sumelles Kalle
22Tuikkanen Ellen
23 Tuohimaa Eija
24 Uutela Leena
25 Viitanen Eija
26 Virtanen Satu-Maria
27 Vähäjylkkä Kirsi
28 Väliniemi Tuulikki

II  Sydän vasemmalla & sitoutumattomat -ehdokaslista

29 Ahonen Kimmo
30 Hirsjärvi Irma
31 Hokkanen Arja
32 Janhunen Petri
33 Jauhiainen Juha
34 Juvonen Ritva
35 Kaakkuriniemi Tapani
36 Kovanen Anne
37 Käppi Matleena
38 Rantala Oskari
39 Rantanen Reima
40 Tapiola Pirkko
41 Tiainen Eila
42 Toikkanen Mette
43 Uusitalo Iiro
44 Vesterinen Aarne
45 Viitakangas Antti

III  Kokoomus ja sitoutumattomat -ehdokaslista

46 Heiska Eetu
47 Hirvonen Leena
48 Ikkala Markku
49 Isomöttönen Katja
50 Järviniemi Jukka
51 Kankainen Eija
52 Koskela Antti
53 Kuusela Eero
54 Lamberg Markku
55 Lajunen Heimo
56 Laurila Sirkku
57 Lohi Santeri
58 Loikkanen Eelis
59 Malinen Juhani
60 Malmberg Sari
61 Niemi Riikka
62 Niininen Lassi
63 Pii-Keinonen Sirpa
64 Pulli Terhi
65 Rahkonen Anne
66 Rouhiainen Eeva-Kaisa
67 Saarela Merja
68 Sahlberg Arja
69 Saikkonen Leila
70 Saloheimo Olli
71 Salonen Pertti
72 Sipinen Raija
73 Sompa Mauri
74 Suonperä Juha
75 Syrjälahti Outi
76 Tenhunen Mikko
77 Vaherto Valtteri
78 Vallipuro Karoliina
79 Wilhelms Pipsa

IV  Meidän Kirkko -ehdokaslista

80 Hiltunen Seppo
81 Hokkanen Kari
82 Kauranen Kai
83 Lahtinen Anne-Helena
84 Nahkamäki Jarmo
85 Paananen Eero
86 Rastas Pirkko
87 Vaskelainen Ari

V  Keskusta ja sitoutumattomat -ehdokaslista

88   Asikainen Aimo
89   Colliander Jari
90   Damskägg  Yrjö
91   Eerola Matti
92   El Massri Ahti
93   Hintikka Pauli
94   Holmstedt Jorma
95   Häkkinen Keijo
96   Kalenius Tapani
97   Kananen Ossi
98   Kekäläinen Matti
99   Kokkonen Tuulia
100 Kolu Raija
101 Koskinen Sari
102 Kuntsi Tuulia
103 Lehtimäki Jussi
104 Nokelainen Jussi
105 Pekkarinen  Raija
106 Perttula Anne-Maria
107 Savolainen Anniina
108 Siuruainen Heikki
109 Sopo Raimo
110 Tuukkanen Jari
111 Tynkkynen Heikki
112 Weijo Pirkko
113 Ritsilä Jari

VI  Vihreä kirkko - Tulkaa kaikki -ehdokaslista

114 Kuparinen Liisa
115 Aijasaho Eveliina
116 Asikainen Tiina
117 Forsgrén Bella
118 Hallamäki Irene
119 Hämäläinen Judy Ann
120 Kaunismaa Heli
121 Kämäräinen Anna
122 Lakka Emilia
123 Lindström Tuija Elina
124 Lyytinen Leena
125 Lähdesluoma Helinä
126 Reuter Eeva-Liisa
127 Salakka Ninna
128 Suhonen Ville
129 Wuolio Marjaana

VII  Myrskylyhty - nuorten ja partion äänenä -ehdokaslista


130 Halkomäki Heidi
131 Kesti Atte
132 Lehti Helena
133 Murtojärvi Aleksi
134 Parikka Tommi
135 Ridanpää Heta-Stiina
136 Suonpää Reetta
137 Tonteri Heidi
138 Tähkäpää Aapo
139 Vehmas Ilona

VIII  Seurakuntaväen valitsijayhdistyksen ehdokaslista

140 Airaksinen Sari
141 Haukkamäki Marko
142 Helle Sirpa
143 Ilomäki Markus
144 Kelhälä Tero
145 Kiviaho Maria
146 Krogerus Jukka
147 Lahtinen Pirjo
148 Lilja Ilkka
149 Makkula Raili
150 Muotka Petteri
151 Mustonen Minna
152 Myllyniemi Susanna
153 Paajanen Mauri
154 Peitsenheimo-Aarnio Sirpa
155 Pekkarinen Pertti
156 Peltomäki Tapio
157 Pirttimäki Tomi
158 Puhalainen Erkki
159 Puolimatka Mia
160 Rantalainen Marja-Leena
161 Taivassalo Maria
162 Tervonen Mauri
163 Tuunanen Inkeri

IX  Kristillisten perusarvojen puolesta -ehdokaslista

164 Honkamäki  Vuokko
165 Katainen Eero
166 Kemppainen Tarmo
167 Lyytikäinen  Tuulikki
168 Nissinen Maarit
169 Pajala Veera
170 Poudyal Raakel