Senegalilainen musiikki-ilta

pe 11.9. klo 18.00
Albert Diouf, Isaïe Senghor ja Don Simon Senghor kuvattuna Jyväskylän Kaupunginkirkossa

Vaajakosken kirkko

Lämpimästi tervetuloa jakamaan musiikin iloa kansainvälisten muusikkovieraiden kanssa

Lämpimästi tervetuloa tapaamaan senegalilaisia ammattimuusikoita, jotka ovat vierailulla Jyväskylän seurakunnassa!

Albert Diouf, Isaïe Senghor ja Don Simon Senghor toimivat musiikinopettajina, sekä vapaaehtoisina kirkon työssä luottamushenkilöinä ja muusikkoina.

"Laulu ja musiikki on tapa evankelioida ja seurakunnassa on helppo liittyä siihen mukaan", kertoo Simon.

"Musiikin kautta ikään kuin rukoillaan kahteen kertaan. Meille musiikki on myös intohimo ja ammatti. Haluamme antaa osaamistamme eteenpäin myös kirkossa" jatkaa Albert.

Tervetuloa nauttimaan musiikin kieli- ja maarajatkin ylittävästä voimasta ja tapaamaan kansainvälisiä vieraitamme. Puhetta ovat tulkkaamassa Raimo & Teija Laine.

Vapaa pääsy
  • Musiikki Musiikki

Linkki avautuu uudessa välilehdessä


Järjestäjä

Vaajakosken lähikirkkoalue

Ota yhteyttä

Kanttori, Itäisen alueen musiikin tiimiesihenkilö
Vaajakosken lähikirkkoalue Joutsa-Leivonmäen lähikirkkoalue Kuokkalan lähikirkkoalue Toivakan lähikirkkoalue
Kirkkotie 11
40800 Vaajakoski