Alueneuvostojen ja johtokuntien jäsenet

17.1.2019 13.16

HUHTASUON ALUENEUVOSTO                                
Kesti Atte (Myrskylyhty), puheenjohtaja, varajäsen Merikallio Miikka        
Huttunen Hannu (Vihreät), varajäsen Kämäräinen Anna    
Lehti Helena (Myrskylyhty), varajäsen Honkakoski Milka    
Humalajoki Antti (Kristillisten perusarvojen puolesta), varajäsen Honkamäki Vuokko
Peltomäki Tapio (Seurakuntaväki), varajäsen Rantalainen Marja-Leena
Muhonen Siiri (SDP), varajäsen Karvinen     Vesa    
Hynynen Marjatta (SDP), varajäsen Muurinen Tarmo        
Malmberg Sari (kok.), varajäsen Oksanen Mikko        
                    
KELTINMÄEN ALUENEUVOSTO                                
Tuija Elina Lindström (vihr.), puheenjohtaja, varajäsen Oinonen Outi (SDP)    
Jäsberg-Jokinen Annikki (SDP), varajäsen Mäntylä Hannu    
Kaunismaa Heli (vihr.), varajäsen Hallamäki Irene        
Uusitalo Iiro (vas.), varajäsen Ahonen Kimmo        
Pekkarinen Pertti (Seurakuntaväki), Lahtinen Pirjo        
Murtojärvi Aleksi (Myrskylyhty), varajäsen Tonteri Heidi        
Perttula Anne-Maria (kesk.), varajäsen Lajunen Heimo (kok.)
El Massri Ahti (kesk.), varajäsen Siltanen Kalevi        
                                    
KESKUSTAN ALUENEUVOSTO                                
Wilhelms Pipsa (kok.), puheenjohtaja, varajäsen Niemi Riikka        
Forsgren Bella (vihr.), varajäsen Heiska Eetu (kok.)
Tähkäpää Aapo (Myrskylyhty), varajäsen Hamara Matilda        
Kuusela Eero    (kok.), varajäsen Vaherto Valtteri        
Kakkuri Antti    (Seurakuntaväki), varajäsen Sivonen Tuija        
Kokkonen Tuulia (kesk.), varajäsen Siuruainen Heikki        
Ritsilä Jari (kesk.), varajäsen Sompa Mauri    
Junttila Pirjo-Liisa (SDP), varajäsen Tuohimaa Eija        
    
KORPILAHDEN ALUENEUVOSTO                                
Toikkanen Mette (vas.), puheenjohtaja, varajäsen Kuoppala Terttu        
Nissinen Maarit (Kristill. perusarvojen puolesta), varajäsen Reinikka Antti 
Lähdesluoma Helinä (vihr.), Järviniemi Jukka (kok.)
Miinalainen Tapani (Kristill. perusarvojen puolesta), varajäsen Sahlberg Arja (kok.)
Mustonen Minna (Seurakuntaväki), varajäsen Marjasalo Riitta        
Nokelainen Jussi (kesk.), varajäsen Kekäläinen Matti        
Lehtimäki Jussi (kesk.), varajäsen Vuorsalo Erkki        
Nyberg Tapani (SDP), Weijo Pirkko (kesk.)        
                                        
KUOKKALAN ALUENEUVOSTO                                
Tuukkanen Jari (kesk.), puheenjohtaja, varajäsen Savolainen Erkki        
Reuter Eeva-Liisa (vihr.), varajäsen Seppänen Risto        
Puolimatka Mia (Seurakuntaväki), varajäsen Dachauer Krista        
Saloheimo Olli (kok.), varajäsen Tenhunen Mikko        
Jegoroff Mikko (Kristill. perusarvojen puolesta), varajäsen Seppälä Seppo        
Pekkarinen Raija (kesk.), varajäsen Kuntsi Tuulia        
Ruotonen Leena (SDP), varajäsen Savolainen Meeri        
Krogerus Jukka (Seurakuntaväki), varajäsen Peitsenheimo-Aarnio Sirpa  

                                           
PALOKAN ALUENEUVOSTO                                    
Rahkonen Anne (kok.), puheenjohtaja, varajäsen Vallipuro Karoliina        
Seppälä Annukka (Kristill. perusarvojen puolesta), Mattila Risto        
Nokkanen Olavi (Seurakuntaväki), Lyytinen Leena        
Halkomäki Heidi (Myrskylyhty), varajäsen Saksman Mikael        
Koskela Antti     (kok.), varajäsen Lyytinen Leena (vihr.)
Lahtinen Aarno (SDP), varajäsen Päivinen Veikko        
Kaakkuriniemi Tapani (vas.), varajäsen Rantanen Reima        
Savolainen Anniina (kesk.), varajäsen Poikonen Ulla-Maija
                                                         
SÄYNÄTSALON ALUENEUVOSTO                                
Vähäjylkkä Kirsi (SDP), puheenjohtaja, varajäsen Kaukonen Anna        
Lyytikäinen Tuulikki (Kristill. perusarvojen puolesta), varajäsen Tiirola Auli   
Tiainen Eila (vas.), varajäsen Tuominen Maija        
Sumelles Kalle (SDP), varajäsen Salonen Reijo        
Pii-Keinonen Sirpa (kok.), varajäsen Helle Jarmo (Seurakuntaväki)
Ilomäki Markus (Seurakuntaväki), varajäsen Helle Sirpa        
Puhalainen Erkki (Seurakuntaväki), Lilja Ilkka        
Heinonen Toivo (vas.), Sundell Pekka (Seurakuntaväki)
                                    
TIKKAKOSKEN ALUENEUVOSTO
Tuunanen Inkeri (Seurakuntaväki), puheenjohtaja, varajäsen Ranta Gunilla        
Ahola Irmeli (SDP), Uutela Leena        
Pirttimäki Tomi (Seurakuntaväki), Makkula Raili        
Rajala Petteri (Kristill. perusarvojen puolesta), varajäsen Soukka Lauri       
Hirvonen Leena (kok.), varajäsen Huntus Lasse        
Kolu Raija (kesk.), varajäsen Silvennoinen Mirja        
Kalenius Tapani (kesk.), varajäsen Malinen Heino        
Häkkinen Keijo (kesk.), varajäsen Colliander Jari        
                                    
VAAJAKOSKEN ALUENEUVOSTO                                
Kananen Ossi (kesk.), puheenjohtaja, varajäsen Asikainen Aimo        
Pajala Veera (Kristill. perusarvojen puolesta), Remes Piia        
Asikainen Tiina (vihr.), Vesterinen Aarne (vas.)
Koskinen Esko (SDP), Virtanen Satu-Maria        
Taivassalo Maria (Seurakuntaväki), varajäsen Myllyniemi Susanna        
Malinen Juhani (kok.), varajäsen Suutari Riku        
Wuolio Marjaana (vihr.), varajäsen Aijasaho Eveliina        
Holmstedt Jorma (kesk.), varajäsen Hintikka Pauli                                
                                    
KIINTEISTÖ- JA HAUTAUSTOIMEN JOHTOKUNTA                            
Kuntsi Tuulia    (kesk.), puheenjohtaja, varajäsen Koskinen Sari        
Lakka Emilia (vihr.), varajäsen Murtojärvi Aleksi (Myrskylyhty)
Tervonen Mauri (Seurakuntaväki), Tuunanen Inkeri        
Asikainen Aimo (kesk.), varajäsen Colliander Jari        
Lajunen Heimo (kok.), varajäsen Laurila Sirkku        
Reinikainen Pertti (SDP), varajäsen Koskinen Esko        
Fagerlund Marja (SDP), varajäsen Hynynen Marjatta        
                                    
YHTEINEN SEURAKUNTATYÖ                                
Pulli Terhi (kok.), puheenjohtaja, varajäsen Saarela Merja    
Damskägg Yrjö (kesk.), varajäsen Kekäläinen Matti
Murtojärvi Aleksi (Myrskylyhty), varajäsen Tähkäpää Aapo
Janhunen Petri (vas.), varajäsen Juvonen Ritva    
Oinonen Outi (SDP), varajäsen Luukkonen-Kytömäki Jaana
Pirttimäki Tomi (Seurakuntaväki), varajäsen Puhalainen Erkki    
Aijasaho Eveliina (vihr.), Lähdesluoma Helinä    
Paavola Vilja (Kristill. perusarvojen puolesta), Jegoroff Mikko
        
PERHEASIAINNEUVOTTELUKESKUKSEN JA PALVELEVAN PUHELIMEN YHTEISJOHTOKUNTA
Tuunanen Inkeri (Seurakuntaväki), puheenjohtaja, varajäsen Mustonen Minna        
Vallipuro Karoliina (kok.), varajäsen Saikkonen Leila        
Lyytinen Leena M. (vihr.), Kokkonen Tuulia (kesk.)
                                        
SAIRAALASIELUNHOIDON YHTEISJOHTOKUNTA                            
Ruotonen Leena (SDP), puheenjohtaja, varajäsen Miettinen Marge        
Ridanpää Heta-Stiina (Myrskylyhty), varajäsen Örnmark Maija (vihr.)
Paajanen Mauri (Seurakuntaväki), varajäsen Poudyal Raakel (Kristill. perusarvojen puolesta)                                   
          
KEHITYSVAMMATYÖN YHTEISJOHTOKUNTA            
Niemi Riikka (kok.), varajäsen Vaherto Valtteri        
                                    
ROVASTIKUNTANEUVOSTO    
Tynkkynen Heikki (kesk.), varajäsen Tervonen Mauri (Seurakuntaväki)

SUHTEELLISTEN VAALIEN VAALILAUTAKUNTA
Heiska Eetu (kok.), Suonpää Reetta (Myrskylyhty)
Tuukkanen Jari (kesk.), varajäsen Honkamäki Vuokko (Kristill. perusarvojen puolesta)
Wilhelms Pipsa (kok.), varajäsen Sompa Mauri        
                                        
ARVIOINNIN JOHTOKUNTA                                
Katainen Eero (Kristill. perusarvojen puolesta), puheenjohtaja, varajäsen Katainen Henna        
Viitanen Eija    (SDP), varajäsen Hirvensalo Antti        
Ikkala Markku (kok.), varajäsen Loikkanen Eelis        
Lilja Maire (Seurakuntaväki), Vilpunaho Pentti        
Eerola Matti    (kesk.), varajäsen Korhonen Marketta

 

« Uutislistaukseen